OLEJKI ETERYCZNE A OLEJKI ZAPACHOWE

OLEJKI ETERYCZNE A OLEJKI ZAPACHOWE.

Czym kierujesz się kupując produkty zapachowe/eteryczne/aromatyczne? Na co zwracasz uwagę dokonując wyboru?

olejki eteryczne
Wciąż wiele osób kupując świecę sprawdza czy zapach jest ładny, przyjemny czy nie, ale najważniejszym kryterium jest to czy po otwarciu słoika/opakowania będzie w domu pachniało. Ma pachnieć w całym pokoju, a po odpaleniu zapach ma docierać nawet do schowka na buty.

Pamiętam pewną podróż samochodem – ja i moja pięcioletnia córka, no i nasz nowy zapach do samochodu – piękny, intensywny – dawał radę wszystkiemu. Nawet garaż pięknie pachniał.  Po 5 minutach jazdy usłyszałam z tyłu kaszel, a po pół godzinie dziecko nie nadążało wycierać nosa. Włosy stanęły mi dęba, bo pomyślałam, że znów przyniosła coś z przedszkola, a po godzinie sama nie czułam się już najlepiej. Zatrzymałam się na najbliższej stacji benzynowej i pozbyłam się cudownej buteleczki z płynem przyczepionej do okienka nawiewu w samochodzie. Przewietrzyłam auto i po kolejnej godzinie byłyśmy cudownie uzdrowione.

Z olejkami zapachowymi czasami tak jest. Należy pamiętać, że olejki zapachowe to produkt syntetyczny, ale dzięki temu można uzyskać „wstrząsające” efekty. Cały dom otula się zapachem piernika i kawy z mlekiem za sprawą jednej świeczki; nie trzeba już wtedy piec świątecznego ciasta 😉 Ważne jest także to, że olejki zapachowe nie mają działania leczniczego tak jak to jest w przypadku olejków eterycznych, które pochodzą wprost z natury. Tłumaczy to też różnice cenowe między olejkiem eterycznym a zapachowym.

W każdym opisie naszych świec znajdziecie opis działania dodanego olejku eterycznego. Zapachy na dzień i na noc mają swój sens. Aromaterapia znana jest i stosowana od stuleci, więc jeśli lubimy zrobić wyjątkową atmosferę w naszych przytulnych gniazdkach, bo pewnie taki jest główny cel każdej osoby zapalającej świece w domu, to pokuśmy się jeszcze o zgłębienie znaczenia wybranego aromatu i świadomie zdecydujmy o działaniu olejku eterycznego. Nasze świece zawierają olejki eteryczne, niektóre bardziej intensywne inne subtelne, ale pachnące przy stole i naturalne; nie trzeba się bać, że może dziecko za blisko wdycha lub że kotek będzie kichał. Olejki eteryczne są ekstrahowane z roślin. Są w 100% naturalne, a intensywność zapachu zależy od natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X