Wosk sojowy i wosk pszczeli

Nasze świece wytwarzamy ręcznie z naturalnego wosku sojowego Tefawax Y50, wolnego od GMO wyprodukowanego w Szwecji oraz z wosku pszczelego, który kupujemy od naszych polskich wspaniałych pszczelarzy, którzy produkują swój miód dla swoich potrzeb, nie na skalę przemysłową, z pasją i troską o swoich małych podopiecznych – pszczoły.

Wosk sojowy
Wosk sojowy

Ola, przyszła pani weterynarz, wegetarianka i prawdziwa miłośniczka natury i zwierząt po półrocznym kursie z chorób owadów użytkowych może zapewnić, że spora część wosku jest w ulu produktem ubocznym, którego nadmiar należy usunąć. Aż szkoda, żeby się marnował.

Wosk Pszczeli
Wosk pszczeli

Wosk pszczeli to jeden z produktów pszczelich, które wykazują wysoce dobroczynne działanie lecznicze. Znajdują zastosowanie w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, skóry, chorób serca i innych. Chryzyna, która jest jednym ze składników wosku pszczelego, wykazuje działanie antybiotyczne. Estry i beta-karoten odznaczają się natomiast właściwościami przeciwzapalnymi i odnawiającymi. Zawarte w wosku flawonoidy działają także przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. W wosku odnaleźć można także skwalen, który występuje również w skórze ludzkiej i chroni przed drobnoustrojami. Wosk pszczeli to także źródło witaminy A, która m.in. pobudza i reguluje podziały komórkowe. Dodatkowo zawiera w sobie kwas palmitynowy, melisowy, masłowy, walerianowy i octowy. Naturalny wosk pszczeli wosk ma przepiękny miodowy zapach. Jego barwa może się różnić, od jasnożółtej do ciemnobrązowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X